Povinnosti v provozu se zvýšeným požárním nebezpečím

Členění provozu dle stupně požárního nebezpečí (PN)Každý provoz podnikatelské činnosti je nutné zařadit do jednoho ze tří stupňů (PN). Podrobnosti o tom, jak správně provoz začlenit, si můžete přečíst v samostatném článku, kde najdete také konkrétní příklady.Zajištění požární ochrany (PO)Pokud váš…

Co jsou preventivní požární prohlídky a jak se zajišťují

Co je preventivní požární prohlídkaPomocí preventivních požárních prohlídek (PPP) se kontroluje dodržování předpisů požární ochrany (PO). Prohlídka se věnuje jak dodržování opatření na pracovišti, tak správností související dokumentace PO a dokladů o dodržování podmínek PO (např. dodržování revizí,…

Jaká je životnost hasicích přístrojů a jak se kontrolují

Hasicí přístrojHasicí přístroje jsou prostředkem pro záchranu života a majetku a musí splňovat různé podmínky a normy. Hasicí přístroje řeší vyhláška č. 246/2001 Sb. o požární prevenci. V praxi se můžete setkat také s pojmem “hasicí prostředky”. Ty ale nesplňují potřebné normy, a nejsou tedy…

Co je práce ve výškách a jak zajistit její bezpečný výkon

Pády z výšky patří v České republice k jedněm z nejčastějších příčin smrtelných a závažných pracovních úrazů s trvalými následky. Ochranu proti pádu upravuje nařízení vlády č. 362/2005 Sb. o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu z výšky nebo…