Jak začlenit provoz do správného stupně požárního nebezpečí

V každé podnikatelské činnosti je nutné zajistit požární ochranu, jejíž součástí je také zařazení provozu dle stupně požárního nebezpečí (PN).O tom, co je požární ochrana a jak zajistit požární bezpečnost, se dočtete v samostatném článku.Stupně požárního nebezpečíKaždá podnikatelská činnost spadá…

Pracovní obuv pro větší bezpečnost práce

Některé pracovní činnosti vyžadují speciální oblečení či obuv, a to z důvodu zajištění maximální bezpečnosti práce pro zaměstnance. V tomto článku se zaměřujeme na různé druhy pracovní obuvi. Každá kategorie je totiž certifikovaná podle vlastní normy a existují základní rozdíly, ale i společné…

Co nedělat při pracovním úrazu a postihy nedodržení povinností ze strany zaměstnavatele

Co je a není pracovní úrazV případě úrazu na pracovišti je nutné vždy zhodnotit, zda se jedná o pracovní úraz či nikoliv. O tom, jak toto určit, píšeme v samostatném článku.A zde se dozvíte, jak v případě pracovního úrazu správně postupovat.Co nedělat v případě pracovního úrazuV tomto článku se…

Vstupní lékařské prohlídky zaměstnanců

Už dříve jsme informovali o všeobecných změnách v oblasti pracovně-lékařských prohlídek a věnovali jim samostatný článek.Všeobecně rozlišujeme lékařské prohlídky vstupní, periodické, mimořádné, výstupní a následné (po skončení rizikové práce, práce v kategorii 2R, 3 nebo 4 – více o kategorizaci…